Ąžuoliniai Valgomojo Stalai

Ąžuolas visuomet buvo laikomas geros energijos šaltiniu, o ąžuoliniai baldai namuose iki šiol vadinami gamtos dovana. Ąžuoliniai valgomojo stalai ar bet kokie kiti ąžuoliniai baldai mėgstami tų, kurie savo erdvėje nori sukurti solidų grožį, šiluma dvelkiančią aplinką ir jaukumą.

Kodėl Verta Rinktis Ąžuolinį Valgomojo Stalą?

Viena iš priežasčių, kodėl ąžuoliniai valgomojo stalai yra paklausūs ir mėgstami – jų patvarumas, tvirtumas ir puiki išvaizda. Ąžuolo mediena idealiai tinka namams, kuriuose gyvena jaunos šeimos. Be to, ąžuoliniai valgomojo stalai dažnai būna masyvūs, todėl puikiai tinka didesnėms šeimoms ar tiems, kurie mėgsta rengti vakarienes savo draugams bei artimiesiems. Šiuolaikiniai baldų meistrai sugebėjo ąžuolą įtraukti ir į nuostabų modernių valgomojo stalų dizainą. Kokie tai stalai ir kaip jie atrodo, mes pristatysime šiame straipsnyje.

Nostalgiškas Ąžuolinis Valgomojo Stalas

Nepaprastas ir kartu savo forma primenantis tradicinį stalą, kuris idealiai tinka didelės šeimos namuose. Šis stalas, pasak gamintojų, turi kelti nostalgiškus jausmus ir yra mėgstamas nostlagija dvelkiančio interjero kūrėjų. Tačiau modernūs elementai, stalo centre įmontuota chromuota detalė, paverčia šį stalą originaliu ir modernesniu. Itin plonos ir plačios kojos suteikia stalui griežtumo. Ąžuolinis valgomojo stalas gali būti tiek matinis, tiek lakuotas.

Septintojo Dešimtmečio Stiliaus Ąžuolinis Valgomojo Stalas

Plono stalviršio ir elegantiškas ąžuolinis valgomojo stalas yra šiuolaikinis septintojo dešimtmečio interjero elementas. Tokie stalai idealiai tinka šiuolaikinėms atviro išplanavimo erdvėms, medaus atspalvio ąžuolo mediena padeda sukurti šilumą alsuojančią atmosferą, tačiau nereikia apsirikti – iš tiesų tokie stalai yra itin tvirti ir patvarūs. Tokios specifinės formos valgomojo stalo dizainas tiesiog persmelktas vokiečių išradingumo. Individualus dizainas yra sveikintinas, be to, žavesio stalui suteikia ir plati pagrindo forma, natūralios medžiagos (ąžuolo) pasirinkimas ir funkcionalumas – stalas fiksuotas arba išskleidžiamas (pailginamas).

Išmanusis Ąžuolinis Valgomojo Stalas

Tai, kad neturite didelės virtuvės ar valgomojo, nereiškia, kad negalite pasinaudoti masyviu vientiso ąžuolinio valgomojo stalo grožiu. Šio išmaniojo ąžuolinio valgomojo stalo dizaineriai tuo tikrai įtikina. Šį stalą su tvirtu centriniu pagrindu (koja) galima atlenkti, kai namuose apsilanko daugiau svečių. Tai puikus stiliaus ir praktiškumo įrodymas.

Skandinaviško Stiliaus Ąžuolinis Valgomojo Stalas

Įneškite į savo namus šiek tiek skandinaviško lengvumo ir minimalizmo – tai padaryti galima įsigijus ąžuolinį valgomojo stalą. Skandinaviško siliaus stačiakampio formos stalas yra pagamintas iš aukštos kokybės europinio ąžuolo. Stalas gražus ne tik dėl to, kad jam gaminti naudota natūrali mediena, bet ir dėl išskirtinės asimetriškos formos. Taip pat tai tinkamas variantas didesnėms šeimoms, nes stalas pakankamai didelis.

Bistro Stiliaus Ąžuolinis Valgomojo Stalas

Apvalus prailginamas ąžuolinis valgomojo stalas, pagamintas iš natūralaus šviesaus ąžuolo, gana populiarus pasirinkimas. Apvali stalo forma puikiai dera prie įvairių interjerų, net ir tų, kuriuose vyrauja griežtos linijos, o sudėties kokybė nepalieka abejingų. Toks 120 cm aukščio stalas tinka nedidelėse erdvėse, tiek poroms ar mažoms šeimoms, tiek ir didesniam svečių būriui – stalas išsiskleidžia (iki 165 cm ilgio). Toks tvirtas ir elegantiškas bistro stiliaus ąžuolinis valgomojo stalas ilgai bus jūsų šeimos dalis.

Ąžuoliniai valgomojo stalai, kaip ir bet kokie kiti mediniai baldai, į namus atneša klasikos pojūtį. Daugybė tokių gaminių yra su unikaliais raižiniais ir spalvomis, todėl namų interjerą gali paversti išskirtiniu. Jeigu jau nusprendėte, kad norite įsigyti natūralios medienos baldus arba esate juos įsigiję, tikriausiai norėsite, kad jie tarnautų kuo ilgiau (galbūt net visą gyvenimą). Tam reikia tinkamai jais pasirūpinti. Norėdami, kad jūsų mediniai baldai, pavyzdžiui, ąžuoliniai valgomojo stalai, būtų tvirti ir puošnūs ateinančius dešimtmečius, pasinaudokite mūsų patarimais. 

  1. Nestatykite ąžuolinių valgomojo stalų saulėje. Ąžuoliniai valgomojo stalai neturėtų stovėti šalia lango, nes pro stiklą patenkanti šviesa gali medieną įkaitinti iki daugiau nei 60 laipsnių šilumos. Esant tokiai temperatūrai spalva blunka, medienos struktūra trūkinėja ir pati mediena džiūsta, todėl greitai pastebėsite neestetiškus įtrūkimus, išvaizdos pokyčius. 
  2. Nestatykite ąžuolinių valgomojo stalų šalia daiktų, kurie gamina šilumą (šildytuvų, krosnies, viryklės ir pan.). Šiluma džiovina natūralią medieną, todėl ji traukiasi ir skilinėja, o tai gadina bendrą baldo vaizdą. Įsigiję ąžuolinį valgomojo stalą, statykite jį pavėsyje ir saugokite nuo kenksmingų gamtos sąlygų (didelės drėgmės ar tiesioginių saulės spindulių).
  3. Nevalykite ąžuolinio valgomojo stalo su chemikalais. Jei turite valyti medinius baldus, darykite tai šilto vandens ir mažo šlakelio švelnaus indų ploviklio ar muilo mišiniu. Nepersistenkite – valykite drėgnu, o ne šlapiu skudurėliu, nešveiskite per stipriai.  Išvalę ąžuolinį valgomojo stalą (ar bet kokį kitą medinį baldą), įsitikinkite, kad drėgmę nušluostėte kitu minkštu ir sausu skudurėliu.
  4. Naudokite vašką po kiekvieno valymo. Vanduo ir muilas šiek tiek džiovina medieną, todėl kiekvieną kartą valydami ąžuolinį valgomojo stalą, turėtumėte jį pavaškuoti. Užtepkite ploną minkšto vaško sluoksnį, palaukite keletą minučių, tada švelniai jį paskirstykite per medieną. Vaškas baldams suteikia šiek tiek blizgesio.
  5. Prieš valydami ąžuolinį valgomojo stalą pašalinkite (uždenkite) visas kitas medžiagas. Ar jūsų mediniai baldai turi metalo ar kitų medžiagų akcentų? Prieš tepdami medieną vašku, tuos akcentus nuimkite ar uždenkite. 
  6. Nešvaistykite pinigų medinių baldų lakavimui. Ąžuolinis valgomojo stalas ir jam naudota mediena jau turi apdailą, tik norint ją išlaikyti kuo ilgiau, reikia šiek tiek vaško. Kai gamintojas kuria medinius baldus, jis juos tinkamai paruošia naudojimui. Vis dėlto, jei pastebite, kad mediena pradėjo trūkinėti, sausėti, tuomet reikėtų imtis priemonių ir spręsti problemą, kol ji dar nedidelė.
  7. Pašalinkite puodelio ir kitų daiktų paliktas žymes. Ant ąžuolinio valgomojo stalo statomi indai, maisto dėžutės ir kiti daiktai neretai palieka savo žymių. Nereikia jaudintis! Tai sutvarkoma. Galite nusipirkti specialių tam skirtų valiklių arba pasinaudoti naminėmis priemonėmis – sumaišykite nedidelį kiekį sodos su vandeniu ir tuo mišiniu patepkite ant valgomojo stalo esančias dėmes. Švelniai patrinkite, kol dėmės išnyks. Vėliau sodos likučius būtinai pašalinkite.  
  8. Statykite ąžuolinį valgomojo stalą mažiau judrioje vietoje. Balduose atsiranda įbrėžimų, nes į juos daužosi daiktai, pavyzdžiui, vaikų žaislai, dulkių siurbliai ir kt. Norėdami, kad baldai kuo ilgiau išliktų geros išvaizdos, statykite juos ramesnėje namų vietoje.  
  9. Saugokite ąžuolinį valgomojo stalą nuo vandens. Vanduo medinius baldus pažeidžia greičiau nei bet kas kitas. Apdaila ilgą laiką apsaugos medieną, tačiau galiausiai vanduo įsigers per apdailą, sugadindamas medieną po ja – netgi ją deformuodamas. Laikykite baldus toliau nuo vandens šaltinių, nepamirškite, kad vanduo taip pat gali patekti pro langus.

Mediniai baldai, ąžuoliniai valgomojo stalai gali kelis dešimtmečius puošti jūsų namus, suteikti jiems rafinuotumo. Kai kurie mediniai baldai išsaugo savo išvaizdą netgi šimtmečius, o tai reiškia, kad jūsų baldai gali atitekti net jūsų vaikams ir anūkams, jei tinkamai jais rūpinsitės. Jums nereikia slėpti medinių baldų sandėliuose, kad juos apsaugotumėte – tiesiog pasinaudokite mūsų priežiūros patarimais, kad baldai tarnautų kuo ilgiau.