Kaip Valyti Plastikinius Langus?

Nors gali atrodyti slogu, nuobodu ir net sunku plauti langus, šiek tiek pasistengę, galite padaryti juos tokius švarius, kad jūsų draugai manys, jog jie buvo profesionaliai nuvalyti. Štai keletas itin paprastų patarimų, kad langų valymo procesas būtų kuo lengvesnis ir greitesnis.

Langų vidaus ir išorės valymas:

1. Surinkite savo reikmenis ir įrankius:

 • Kempinė ar šepetys (arba valytuvas);
 • Guminis valytuvas vandens nuvalymui;
 • Sugeriantis mikropluošto arba nesipūkuojantis audinys;
 • Skudurėlis valymui;
 • Kibiras užpildytas valymo tirpalu;
 • Didelis rankšluostis, apsaugantis vidines grindis.

2. Paruoškite savo valymo tirpalą:

Yra keletas skirtingų valiklių, kuriuos galite išbandyti savo langams, tačiau dauguma ekspertų rekomenduoja paprastą vandens ir indų ploviklio mišinį. Naudojant purškimo buteliuką ir popierinį rankšluostį ar laikraštį, nešvarumai ir valymo tirpalas tiesiog judės, o langai bus dryžuoti ir drumsti. Norėdami, kad jūsų langai būtų švaresni, galite sumaišyti, pasirinktinai, tokius tirpalus: 

 • Aštuoni litrai vandens ir vienas arbatinis šaukštelis (6 ml) indų ploviklio; 
 • Lygiomis dalimis vanduo ir baltasis actas; 
 • ¼ puodelio (60 ml) alkoholio ir tiek pat acto, taip pat 1 valgomasis šaukštas (15 g) kukurūzų krakmolo (kad neliktų dryžių), ir 2 puodeliai (480 ml) vandens.

3. Nuvalykite langus:

Langams, kuriuose yra keletas mažų stiklų, galite naudoti kempinę, o didesniems langams – valytuvą. Įmerkite kempinę į valiklio kibirą, išspauskite vandens perteklių ir nuvalykite visą langą, būtinai nuvalykite visus kampus. Norėdami nuvalyti aukštus išorinius langus be kopėčių, pritvirtinkite valytuvą ar šepetį prie ilgintuvo arba šluotos rankenos. Taip pat galite naudoti specialų langų valiklį, kuris purškia iki antro aukšto nuo žemės. Išvalę langą, prieš pereidami prie kito, būtinai jį išdžiovinkite. Jei plaunant ar džiovinant langus valytuvas labai girgžda, į vandenį įpilkite dar šiek tiek muilo.

4. Nusausinkite langus: 

Jei langai yra nedideli, naudokite guminę mentelę ant valytuvo, kad nuvalytumėte vandenį vertikaliai, dirbdami iš viršaus į apačią, o jei langas yra didelis, tada pradėkite nuo viršaus ir leiskitės žemyn. Įsitikinkite, kad guminė mentelė visada liečiasi su langu. Vienas iš paprasčiausių būdų, kaip išvalyti langus be dryžių, yra nusipirkti geros kokybės valytuvą ir įsitikinti, kad ant jo esanti guminė mentelė yra aštri.

 • Svarbu: pakeiskite guminę mentelę, kai ji nudilsta, nes jei to nepadarysite, ji nustos tinkamai nubraukti vandenį ir pradės likti dryžiai.

5. Nuvalykite langų vidų ir nusausinkite vandens perteklių: 

Visur, kur vanduo išsiliejo, varvėjo ar bėgo per langą, nuvalykite sausu, sugeriančiu, nesipūkuojančiu skudurėliu, nes tik taip išvengsite dryžių ant lango. Kad nepažeistumėte rėmo, naudokite atskirą šluostę ar skudurą, kad nusausintumėte vandenį nuo palangės.

Išankstinis langų valymas:

1. Nuvalykite įsisenėjusias dėmes:

Lauko langai yra ypač linkę į įsisenėjusias dėmes, nes juos veikia kieto vandens nutekėjimas – lietus, mineralai, paukščių išmatos ir kt. Yra keli būdai, kuriais galite pabandyti pašalinti dėmes langų viduje arba išorėje:

 • Naudokite mineralų nuosėdų šalinimo valiklį: sudrėkinkite kempinę valikliu ir patrinkite ant langų esančias dėmes. Nuplaukite tas vietas vandeniu ir tęskite įprastą valymą.
 • Arba purškite dėmių paveiktą vietą grynu actu ir palikite bent penkioms minutėms. Naudokite kempinę ar audinį, kad ištrintumėte dėmę, ir tęskite įprastą valymą.
 • Arba paruoškite pastą su vandeniu ir valikliu, kuriame yra oksalo rūgšties, tada užtepkite pastą ant pažeistos vietos švaria šluoste ir gerai įtrinkite, vėliau nuplaukite pastą ir tęskite įprastą valymą.
 • Naudodami guminę mentelę juos nuvalysite taip, kad nebus nei dėmių, nei dryžių.

2. Pašalinkite lipdukus:

Nesvarbu, ar turite vaikų, kurie mėgsta papuošti langus lipdukais ar užklijuoti lipdukus ant langų, kad į juos neatsitrenktų paukščiai, pašalinti lipnias medžiagas nuo langų gali būti sunku, tačiau viskas, ko jums tikrai reikia, yra purškimo butelis, pripildytas vandens, ir plastikinis grandiklis su smailiu kraštu.

 • Apipurškite lipdukus vandeniu ir palikite porai minučių.
 • Laikykite grandiklį prie lango 45 laipsnių kampu ir švelniai paspauskite.
 • Naudodami rankšluostį nuvalykite vandenį.

3. Nuimkite ir išvalykite tinklelius:

Langų viduje ir išorėje nuvalykite tinklelius kiekvieną kartą, kai valote langus, tai turėtų būti du kartus per metus. Nuimkite tinklelius ir nusiurbkite, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus.

 • Naudokite žarną arba purškimo buteliuką, pripildytą vandens, kad sudrėkintumėte.
 • Švariu skudurėliu ar kempine nuvalykite juos šiltu vandeniu, sumaišytu su acto ar indų muilo šlakeliu. 
 • Prieš sudėdami tinklelius atgal, leiskite jiems visiškai išdžiūti.

4. Nuo lauko langų nuplaukite nešvarumus:

Lauko langai yra veikiami visų rūšių riebalų, purvo, teršalų ir kitų medžiagų. Jei langai tikrai nešvarūs, valymo procesą pradėkite naudodami sodo žarną, kad nuplautumėte viršutinį nešvarumų sluoksnį nuo langų.

 • Jei neturite žarnos, naudokite nesipūkuojančią šluostę ir vandenį, kad nuvalytumėte dalį nešvarumų. 
 • Taip pat galite naudoti slėgio plovimo mašiną.

5. Nuvalykite dulkes langų viduje:

Įsitikinkite, kad išvalėte visus langų rėmus ir kampus, nes tai neleis jums skleisti nešvarumų ant langų stiklų, kai valote. Tam galite naudoti tiesiog dulkių siurblį, kad susiurbtumėte visas dulkes ir jos nepasklistų kambaryje ir nenusėstų ant kitų paviršių.

 • Prieš pradėdami valyti vidaus langus, priešais langą padėkite didelį rankšluostį, kad vanduo nesugadintų grindų.

Deja, yra neįmanoma išvalyti dvigubo stiklo lango, nesugadinus hermetiško sandarinimo tarp stiklų, tačiau nešvarumai ar voratinkliai tarp langų rodo, kad sandarumas jau yra pažeistas, todėl galbūt norėsite pakeisti langus.