Kaip Žaisti Domino?

Ar kada nors naudojote Domino stačiakampius plokščius kauliukus, perskirtus per pusę ir sunumeruotus nuo nulio iki šešių, kad sudėliotumėte šaunią Domino kauliukų grandinę? O žinote, kaip reiktų Domino žaisti iš tikrųjų, kokios buvo pirminės šio žaidimo taisyklės? Jeigu ne, nesijaudinkite! Netrukus viską sužinosite.

Domino yra labai lengva išmokti ir žaidimų su tokiais kauliukais variacijos gali būti labai įvairios. Iš tikrųjų yra skirtingų Domino žaidimo būdų ir mes padėsime jums sužinoti, kaip žaisti du populiariausius: Klasikinį Domino ir „Meksikietišką traukinį“.

1 Metodas. Klasikinis Domino

 1. Šiam žaidimui reikia 2–4 žaidėjų. Jei yra 4 žaidėjai, galite pasirinkti žaisti poromis arba kiekvienas žaisti už save. Jei norite žaisti su daugiau nei 4 žmonėmis, naudokite „Double-12“ Domino rinkinį (o ne „Double-9“ rinkinį).

„Double-12“ Domino rinkinyje yra 91 kauliukas, o „Double-9“ Domino rinkinyje – 55 kauliukai.

 1. Sumaišykite užverstus Domino kauliukus ir kiekvienas pasirinkite po vieną kauliuką. Visus užverstus Domino išdėliokite ant lygaus paviršiaus. Vienas (bet kuris) žaidėjas sumaišo Domino kauliukus. Tuomet visi žaidėjai ištraukia po vieną – žaidimą pradeda tas, kurio Domino kauliuko taškų suma yra didžiausia. Sudėkite Domino atgal į krūvą ir dar kartą greitai sumaišykite.

Žaidėjai, maišantys Domino kauliukus, turėtų keistis. 

 1. Kiekvienas žaidėjas turi pasirinkti po 7 Domino kauliukus. Galima rinktis bet kuriuos Domino, o pasirinkus, negalima jų dėti vėl į bendrą krūvą. Pastatykite savo pasirinktus 7 Domino kauliukus priešais save, kad aiškiai juos matytumėte, tačiau nerodykite jų kitiems žaidėjams. 

Žaidimą rekomenduojama žaisti ant kieto paviršiaus.

 1. Norėdami pradėti žaidimą, padėkite pirmą Domino kauliuką stalo centre. Galima dėti bet kurį norimą Domino. Geriausia dėti tokį Domino, kurį vėliau sugebėtumėte atmušti.

Pavyzdžiui, jei padėsite Domino su 3 taškais vienoje pusėje ir 1 tašku kitoje pusėje, bet neturėsite kito Domino kauliuko su 3 ar 1 tašku, negalėsite daryti ėjimo, nebent kitas žaidėjas padėtų Domino su tokiu taškų skaičiumi, kurį galėtumėte atmušti.  

 1. Pakaitomis dėliokite Domino stalo centre. Ėjimus darykite prieš laikrodžio rodyklę. Kiekvieno ėjimo metu žaidėjas gali padėti po vieną Domino kauliuką. Kaskart dedami Domino kauliukai turi bent viena savo puse atitikti ant stalo padėto Domino kauliuko skaičių. Žaiskite tol, kol pas žaidėjui nebeliks Domino. 

Jei dedate Domino kauliuką, kurio viena pusė yra tuščia (nėra taškų), ją galima derinti tik su tokiu Domino kauliuku, kurio viena pusė yra tuščia.

Patarimas: Jei jums trūksta vietos ant stalo, galite padėti daugiau Domino kauliukų, kad žaidimo linija pakeistų kryptį.

 1. Pasiimkite Domino iš bendros kauliukų krūvos, jei negalite žaisti su tais Domino, kuriuos turite. Jei Domino, kurį pasiimate iš krūvos, sutampa su tuo, kuris padėtas ant stalo, galite žaisti toliau. Jei ne, pasiimtą Domino laikykite sau. Tada ėjimas perduodamas kitam žaidėjui.

Tokiu būdu bet kuriuo žaidimo metu galite turėti daugiau nei 7 Domino kauliukus.

 1. Žaidimo turą laimi tas žaidėjas, kuris pirmas panaudoja visus turimus Domino kauliukus. Asmuo, kuris ant stalo padeda visus turėtus Domino, yra nugalėtojas. Viename ture bus mažiausiai 7 ėjimai, tačiau jei visiems teks pasiimti papildomų Domino iš krūvos, žaidimas gali trukti daug ilgiau.

Jei laimėjote vieną turą, tai dar nereiškia, kad laimėjote žaidimą! Turėsite žaisti keli kartus, kol baigsis visas žaidimas.

 1. Susumuokite rezultatą susumuodami kiekvieno žaidėjo rankose likusius Domino kauliukų taškus. Tegul kiekvienas žaidėjas susumuoja bendrą jam likusių Domino kauliukų taškų sumą. Rezultatus rašykite ant lapo. Pirmasis asmuo, surinkęs 100 taškų, laimi žaidimą.

Kadangi iki žaidimo pabaigos turite gauti 100 taškų, kiekvienam žaidėjui yra kelios galimybės laimėti turus ir galų gale pelnyti pergalę!

2 Metodas. „Meksikietiškas traukinys“

 1. Pasirinkite Domino rinkinį: „Double-12“ arba „Double-9“. 8 žaidėjams rinkitės „Double-13“ Domino rinkinį; o 6 žaidėjams – „Double-9“ rinkinį. Prieš sumaišydami Domino, iš bet kurio rinkinio pašalinkite daugiausia taškų turintį Domino kauliuką.

Žaidimą „Meksikietiškas traukinys“ pradeda tas, kuris turi didžiausią Domino (sudėjus abejose Domino pusėse esančius taškus). Kiekvienas žaidėjas turi padėti Domino, kurio vienos pusės taškų suma yra vienu mažesnė už to Domino, kuris padėtas ant stalo: pirmasis žaidėjas pradeda „Double-12“, antrasis – „Double-12“, trečiasis –  „Double-10“ ir t. t.

 1. Sumaišykite likusius Domino (užverstus). Padėkite ant stalo visus Domino kauliukus ir juos užverskite. Kruopščiai juos sumaišykite. 

Kadangi „Meksikietišką traukinį“ sudaro daug turų, kiekvienas  žaidėjas pakaitomis iš eilės apverčia ir sumaišo Domino kauliukus.

 1. Kiekvienas žaidėjas iš bendros Domino kauliukų krūvos turi išsitraukti savo. Išsitrauktus Domino kauliukus geriausia pastatyti priešais save, kad matytumėte, ką turite, tačiau pasistenkite, kad jų nematytų kiti žaidėjai.

„Meksikietišką traukinį“ gali žaisti iki 8 žmonių, jei turite „Double-12“ Domino rinkinį.

Jei turite „Double-9“ Domino rinkinį, gali žaisti 2–4 žmonės.

Nustatykite, kiek kauliukų turėtų paimti kiekvienas asmuo:

„Double-12“: 

2–3 žaidėjai paima po 16 kauliukų;

4 žaidėjai paima po 15 kauliukų;

5 žaidėjai paima po 14 kauliukų;

6 žaidėjai paima po 12 kauliukų;

7 žaidėjai paima po 10 kauliukų;

8 žaidėjai paima po 9 kauliukų. 

„Double-9“:

2 žaidėjai paima po 15 kauliukų;

3 žaidėjai paima po 13 kauliukų;

4 žaidėjai paima po 10 kauliukų.

 1. Sudėkite likusius Domino kauliukus į bendrą krūvą. Jei bet kurio ėjimo metu neturite Domino, kurį galėtumėte padėti, iš bendros krūvos paimkite vieną. Jei iš krūvos paimtą Domino galite panaudoti savo ėjimo metu – panaudokite. Jei ne, pasilikite jį sau, o ėjimą perleiskite kitam žaidėjui.

Traukinyje (bendroje Domino krūvoje) esančius kauliukus laikykite užverstus.

 1. Norėdami pradėti žaisti, stalo centre padėkite dvigubą Domino. Išsirinkus Domino kauliukus ir sukūrus traukinį, laikas pradėti žaidimą!
 2. Pasirinkite Domino kauliukus, kuriais pradėsite ėjimą ir eikite pagal laikrodžio rodyklę. Tas, kuris eina pirmas, gali padėti Domino tik tuo atveju, jei turi tokį, kuris atitinka pagrindinį kauliuką. Pavyzdžiui, jei pagrindinis Domino kauliukas yra „Double-12“, tuomet reikia padėti Domino, kurio vienoje ar kitoje pusėje yra 12 taškų. 12 taškų pusė turi būti sujungta su „Double-12“ pagrindinio domino kauliuko puse.
 3. Laimi tas, kuris pirmas padeda visus turimus Domino kauliukus. Kai žaidėjas padės visus turimus Domino, žaidimo turas baigsis. Fiksuokite taškus ant popieriaus lapo. Kiekvienas žaidėjas, kurio rankose liko Domino, turi sudėti bendrą jų taškų skaičių. Įtraukite šią sumą į lentelę po jų vardu (lape, kuriame rašote taškus). Žaidimo tikslas – turėti mažiausią skaičių visų turų pabaigoje.

„Double-12“ Domino rinkinyje bus 13 turų, o „Double-9“ Domino rinkinyje – 10 turų.

Žaidimas gali baigtis tuo atveju, jei traukinys taps tuščias (nebeliks Domino) ir niekas negalės judėti toliau. Tokiu atveju visi susumuoja jiems likusių Domino taškus ir tie skaičiai susumuojami su kitais, lape surašytais, rezultatais.

 1. Tęskite žaidimą, kol panaudosite visus turimus Domino kauliukus. Kiekvienas naujas turas pradedamas Domino kauliuku, kuris yra vienu skaičiumi mažesnis už tą, kuris buvo naudojamas anksčiau. Domino su tuščiomis pusėmis galima naudoti pabaigoje. Tuščius kauliukus galima derinti tik su kauliukais, kurių pusė taip pat yra tuščia.

Patarimai

 • Yra daugybė Domino žaidimo variantų, kurie priklauso nuo to, kaip norite žaisti ir su kuo žaidžiate. Prieš pradėdami žaisti, skirkite laiko pasikalbėti su draugais ir įsitikinkite, kad visi sutinka su taisyklėmis.
 • Pabandykite žaisti Domino internete! Tai puikus būdas žaisti žaidimą net ir tada, kai neturite Domino rinkinio.
 • Yra daugybė kitų žaidimų, kuriuos galima žaisti su Domino, pavyzdžiui, „Moon“ ir „Texas Two Step“.