Išėjimas į lauką yra puikus būdas sužinoti daugiau apie mus supančią aplinką ir gamtą. Nuo vabzdžių medžioklės iki kriauklių magnetų gaminimo – šios nuostabios praktinės veiklos yra puikus būdas jūsų vaikui priartėti prie gamtos ir praleisti turiningai pusdienį su draugais. Vaikai geriausiai mokosi, kai turi laisvę tyrinėti, kurti, manipuliuoti ir susitepti. Šios žaidimų idėjos vaikams yra paprastos, linksmos ir reikalauja minimalaus pasiruošimo, o jūsų vaikai galės smagiai tyrinėti juos supantį pasaulį. Šias lauko veiklas galite lengvai įtraukti į namų pamokų planus arba tiesiog sistemingiau išeiti su vaikais į lauką, arba vaikai gali žaisti su savo draugais kieme. Tegul vaikai tyrinėja gamtą patogiai savo namuose su šiomis smagiomis veiklomis gamtoje ir smagiai praleidžia dieną.
Žaidimai Gamtoje Su Draugais
Žaidimų gamtoje idėjos:
1. Vabzdžių medžioklė:
Jie skraido, dūzgia, yra įvairiaspalviai ir traukia akį. Nenuostabu, kad dauguma vaikų mano, kad vabzdžiai yra šaunūs. Šiai mokymosi veiklai lauke nereikia jokio pasiruošimo ir ji gali būti labai naudinga, kai jūsų mažylis randa įdomių vabzdžių. Skirkite šiek tiek laiko ir stebėkite vabzdžius savo kieme kartu su vaiku ir iš arti pasižiūrėkite su padidinamuoju stiklu. Pasikalbėkite su savo vaiku apie tai, kokios jie spalvos, kaip jie apsisaugo ir kaip kartu kuria namus. Skruzdėlynas yra puikus vabzdžių kolonijos pavyzdys.
2. Menas iš akmenų:
Gamtos gėrybes smagu demonstruoti tiek viduje, tiek lauke, o akmenų menas yra vienas iš paprasčiausių. Leiskite savo vaikus į akmenų medžioklės nuotykį ir rinkite įvairių formų, dydžių ir spalvų akmenis. Kai grįšite namo, išsitraukite dažus bei teptukus ir leiskite savo vaikams juos puošti. Skatinkite juos būti kūrybingus piešdami ant jų juokingus veidus ar gyvūnus. Kai jie išdžiūs, sudėkite juos į dėžutę, kad pasaugotumėte, paguldykite sode, kad vaikai galėtų grožėtis, arba paskirstykite po vietinį parką, kad kiti vaikštantys galėtų mėgautis. Sunku nesukelti šypsenos veide, kai pasivaikščiodamas po parką pamatai gražiai dažytus akmenis.
3. Vasaros atminimo vainikas:
Jei jūsų vaikas mėgsta rinkti prisiminimus iš jūsų kelionių į paplūdimį, žaidimų aikštelę ar kitas vasaros vietas, išsaugokite juos ir paverskite vainiku, kurį galėsite eksponuoti savo namuose. Kartonas yra tvirtas pagrindas klijuoti sunkesnius daiktus, pvz., kriaukles, ir leis lengvai pakabinti savo šedevrą, kad visi matytų. Padėkite vaikams su klijų pistoletu, bet leiskite jiems laisvai dėti, kad jie pajustų savo vainiko kūrybos procesą. Kiekvieną kartą pažvelgę į savo kūrybą jie prisimins visas linksmybes, kuriomis džiaugėsi vasarą gamtoje.
4. Presuoti gėlių padėkliukai:
Palaikykite vasarą gyvą ištisus metus spausdami mėgstamas gėles ir paversdami jas padėkliukais! Jūsų vaikas džiaugsis ištisus metus matydamas savo mėgstamus spalvingus žiedus ant pietų stalo. Tai puiki galimybė gamtos pamokai apie įvairias gėles, įvairias gėlių dalis ir gėlės gyvavimo ciklą. Galite sukurti gamtos žurnalą, kuriame jūsų vaikai galėtų užsirašyti, piešti eskizus ir įtraukti keletą presuotų gėlių žiedlapių, kad dokumentuotų savo pastebėjimus.
5. Padarykite gamtos apyrankę:
Viskas, ko jums reikia šiam paprastam amatui, yra juosta! Apvyniokite maskavimo juostos gabalėlį aplink vaiko riešą lipnia puse į viršų ir išeikite į pasivaikščiojimą gamtoje. Kai tyrinėjate, paprašykite vaiko surasti įvairių daiktų, kuriuos galima pritvirtinti prie juostelės, kad padarytumėte apyrankę. Įvairios gėlės, lapai ir net žolė puikiai papildo apyrankės dizainą! Jūsų mažiesiems patiks prasmingai rinkti natūralius daiktus ir kurti savo apyrankę.
6. Gamtos gėrybių medžioklė:
Dirbkite su vaiku, kad sukurtumėte lauke esančių gamtos objektų, pvz., paukščio plunksnų, lauko gėlių, kankorėžių ir lapų, sąrašą. Padarykite savo sąrašą: pridėkite paveikslėlių mažiesiems, kad jie žinotų, ko ieškoti, tada pridėkite prie rudo popierinio maišelio ir išeikite į lauką. Jūs netgi galite jį paversti žaidimu keliems vaikams – laimi tas, kuris pirmasis ras visas jūsų sąraše esančias natūralias medžiagas! Tai smagus būdas pakvėpuoti grynu oru ir padėti mažiems vaikams sutelkti dėmesį į gamtos pasaulį ir aplinką. Surinkę medžiagas, galite parsinešti maišelį namo, kad galėtumėte žaisti pojūčius. Padarykite pušies kankorėžių atspaudus žaidimų tešloje, suskaičiuokite giles matematikos užduočiai arba sukurkite koliažą, kad galėtumėte lengvai atlikti meninį projektą. Galimybių yra begalė, todėl gamtos gėrybių medžioklė yra tik mokymosi veiklos pradžia.
7. Sukurkite terariumą:
Terariumas yra visiškai save išlaikanti ekosistema. Sukurkite savo ir stebėkite, kaip jis atgyja! Norint pradėti, jums reikia stiklinio indo, kai kurių augalų ir kelių lengvai randamų prekių iš vietinės techninės įrangos parduotuvės. Jūsų vaikams patiks stebėti, kaip jų terariumas klesti visą vasarą. Tai puikus būdas įtraukti išorinį mokymąsi, stebėti gyvenimo ciklus, ekosistemas ir stebėti, kaip aplinka palaiko save.
8. Padarykite paukščių lesyklą:
Jei norite iš arti apžiūrėti savo kiemo paukščius, lesyklėlė padės juos pritraukti. Tiesiog suverkite spragėsius, uogas, razinas, vaisius ir visa kita, ką, jūsų manymu, paukščiai gali valgyti, ant tvirtos virvelės. Apvyniokite virvelę aplink medį savo kieme ir stebėkite, kaip paukščiai plūsta į jūsų naminę lesyklą! Tai ypač puikus užsiėmimas žiemai, kai paukščiams reikia daugiau dirbti, kad gautų maisto. Puikiai tinka visoms amžiaus grupėms!
9. Gamtos spalvos:
Pasivaikščiokite su vaiku ir surinkite įvairių spalvingų daiktų, kuriuos galima rasti gamtoje, pvz., gėlės, augalai, lapai, piktžolės ir kt. Kuo daugiau spalvų rasite, tuo geriau! Kai grįšite namo, paskleiskite savo radinius ir paprašykite vaiko nupiešti kiekvieno daikto paveikslėlį ant popieriaus lapo naudojant kreideles, kurios atitinka kiekvieno jų spalvą. Šis paprastas užsiėmimas yra puikus būdas jūsų vaikui išmokti spalvas ir pamatyti, kokia spalvinga gali būti gamta! Jei tikrai ieškote iššūkio, pažiūrėkite, ar galite rasti visas vaivorykštės spalvas.
10. Magnetinės kriauklės:
Paverskite savo kriaukles į magnetus ir pakabinkite ant šaldytuvo! Leiskite vaikui papuošti savo kriauklę taip, kaip jis nori – jis gali ją nudažyti, papuošti ar apklijuoti džiovintomis gėlėmis ar net apvolioti blizgučiais! Po to klijų pistoletu pritvirtinkite magnetinę juostelę prie nugaros ir naudokite naujus magnetus, kad parodytumėte mėgstamiausias šeimos nuotraukas iš vasaros.