Kaip Tvirtinami Plastikiniai Langai?

Šiame straipsnyje – aiškios ir konkrečios rekomendacijos, kaip tvirtinami plastikiniai langai. Atsakingai ir sąžiningai vykdant visus žingsnius, tikėtina, galėsite džiaugtis itin kokybiškai sumontuotais langais.

Prieš pradėdami tvirtinti plastikinius langus, atidžiai patikrinkite, ar naujų langų rėmų išmatavimai teisingi, įvertinkite, ar jie atitinka faktinius langų dydžius. Naujų langų rėmas turėtų būti maždaug 10 mm mažesnis nei anga, kad prireikus būtų galima jį išplėsti. Taip pat patikrinkite naują rėmą ir stiklą, kad įsitikintumėte, jog nėra akivaizdžių kokybės defektų.

Paruoškite lango vietą, esančią tarp karkaso ir pastato. Jei įmanoma, nieko nepažeisdami, atsargiai nuimkite visus matomus tvirtinimus ar tvirtinimų elementus. Viską pašalinę, kruopščiai nuvalykite lango vietą.

Paruoškite palangę, išpjaukite ją reikiamo dydžio, tai gali būti tiesus pjūvis arba asimetriškas pjūvis, t. y. palangės kraštuose paliekant specialius išsikišimus. Užfiksuokite palangės galus specialiais antgaliais naudodami stiprius klijus.

Naudokite silikoną – išilgai galinės palangės dalies ir abiejuose jos galuose – tai užkirs kelią vandens ir oro patekimui tarp angos, lango rėmo ir aplinkos.

Apverskite lango rėmą ir prie rėmo pritvirtinkite palangę, naudodami tinkamus sraigtus, vinis ar kitas tvirtinimo priemones. Pritaikykite lango rankenas.

Naują rėmą įmontuokite į paruoštą angą. Įsitikinkite, kad rėmas yra lygus ir tvirtas, taip pat įvertinkite, ar išlaikote vienodus tarpus aplink rėmą.

Rėmas paruoštas tvirtinti, tvirtinimo elementai turėtų būti maždaug 150 mm atstumu nuo kiekvieno kampo ir tada išdėstyti pas 600 mm intervalu. Idealiu atveju geriausia naudoti bent po du tvirtinimo elementus kiekvienoje pusėje.

Naudodami plastikiniams langams tinkančias tvirtinimo detales, pritvirtinkite rėmą prie pastato. Labai svarbu naudoti tinkamas tvirtinimo priemones, kad priveržiant rėmas nebūtų iškraipytas ar deformuotas.

Įmontavę lango dalį, nuvalykite dulkes ir nešvarumus. Apatiniuose kampuose ant vyrių uždėkite jungiamąsias detales.

Galite atsargiai įstatyti stiklus. Stiklas turėtų gana lengvai užsifiksuoti. Svarbu, kad šio proceso metu būtumėte itin atsargūs – nepažeistumėte, neįskeltumėte, nesubraižytumėte ir kitaip neigiamai nepaveiktumėte stiklo.

Montuodami langus, laikykitės visų gamintojo nurodymų, atsakingai vykdykite visas instrukcijas, kad nekiltų problemų. Jei kyla kokių nors nesklandumų, matote neatitikimus ir nežinote, kaip visa tai išspręsti – tuomet geriau susisiekite su profesionalais.

O jeigu įmontavote lango rėmą, įstatėte stiklą ir jaučiate, kad viskas padaryta tinkamai, patikrinkite, ar langas lengvai varstosi. Užsandarinkite langus specialiu silikonu.

Jeigu reikia, panaudokite dar papildomų tvirtinimo elementų.

Užsandarinkite langus tiek viduje, tiek išorėje. Prieš atliekant sandarinimo procedūras, rekomenduojama rėmą užklijuoti lipnia juosta, kad būtų apsaugota visa apdaila ir neišteptumėte rėmo. Užsandarinti būtina visas vietas.

Tad perskaičius šį straipsnį, atsakymas į klausimą, kaip tvirtinami plastikiniai langai, tikriausiai atrodo žymiai paprastesnis.