Kiek Kainuoja Balkono Stiklinimas?

„Kiek kainuoja balkono stiklinimas?“ – tai vienas dažniausių, populiariausių ir aktualiausių klausimų. Deja, atsakymas dažnai nuviliantis, nes vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kiek kainuoja balkono stiklinimas, neįmanoma. Balkono stiklinimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių: nuo balkono dydžio (langų kiekio, jų aukščio), nuo naudojamų stiklinimo mechanizmų, nuo naudojamų medžiagų kokybės, nuo trukmės ir netgi nuo meistrų profesionalumo (savo darbą puikiai išmanantys specialistai žino savo darbų vertę).

Vis dėlto balkono stiklinimo kaina, net ir didelė, dažnu atveju pateisinama, nes įstiklintas balkonas turi daug privalumų ir ilgainiui atsiperka. Pastebima, kad parduoti butą be balkono kartais yra nepaprastai sunku, nes balkonas prilygsta komfortiškai lauko erdvei, kurioje galima mėgautis malonia draugija, leisti laisvalaikį. Kartais balkonai būna prastai suprojektuoti ir tampa visiškai nefunkcionalūs, o juos renovuoti ar keisti – pernelyg brangu. Vis dėlto, kada balkono stiklinimo kaina turėtų būti nesvarbi? Tokių atvejų yra ne vienas.

Vargina triukšmas

Triukšmingoje gatvėje esančio daugiabučio balkonas bus naudojamas tik trumpam, jame nebus malonu leisti laiką. Tačiau jei toks balkonas bus įstiklintas, triukšmo lygis sumažės. Tokiais atvejais balkono stiklinimas kainuoja priklausomai nuo balkono dydžio (mažas jis ar didelis) ar paties pastato dizaino (jei statinys modernus, langų stiklinimas taip pat turės atitikti šiuos standartus).

Kankina skersvėjis

Žmonės nenorės naudotis balkonu, kuriame vėjuota. Spręsdami šią problemą, galite rinktis balkonų stiklinimą slankiojančiomis sistemomis. Jei to nepakanka, balkonai gali būti beveik visiškai uždari (įstiklinti). Komfortas vertas balkono stiklinimo kainos – su tuo sunku pasiginčyti.

Nepatinka atsirandantys šešėliai, karštis ar akinami saulės spinduliai 

Į pietų pusę nukreiptus balkonus galima lengvai užtamsinti, pavyzdžiui, įstiklinant balkoną ir įmontuojant žaliuzes ar pakabinant užuolaidas. Rytų ir vakarų pusėje esantiems balkonams geriausia naudoti žaliuzes, nes šviesa juose nuolat kinta. Tokiais atvejais galima rinktis pigiau kainuojantį balkonų stiklinimą, nes langai vis tiek dažniausiai bus uždengti.

Norima privatumo

Paprastai balkonai nekelia privatumo problemų. Bet jeigu du šalia esantys pastatai yra labai arti vienas kito, tai trukdo privatumui. Balkonų stiklinimas, ypač tamsintais stiklais, padeda išsaugoti privatumą. Gyventojai teigia, kad nesvarbu, jog balkonų stiklinimas kainuoja gana nemažai, nes jo privalumai žymiai reikšmingesni už kainą.

Siekiama padidinti saugumą

Dauguma naujų pastatų balkonų gali kelti šiek tiek pavojaus: jie išsikiša iš pastato, turi turėklus, bet nėra įstiklinti. Tokie balkonai neapsaugo nei nuo oro sąlygų, nei nuo netyčinio iškritimo. Balkonų stiklinimas situaciją labai stipriai pakeičia į teigiamą pusę. Tiesa, labai svarbu, kad langų stiklinimas būtų berėmis, ypač jei butas yra ne pirmuose aukštuose – tai leis nevaržomai grožėtis vaizdu pro langą. Berėmis balkonų stiklinimas kainuoja daugiau, tačiau yra itin vertinamas ir mėgstamas.

Vis tik balkonų stiklinimo paslaugas teikiantys meistrai sako, kad balkonų stiklinimo kaina labiausiai priklauso nuo langų matmenų ir įspėja, kad ir kiek kainuoja balkonų stiklinimas, jis atsiperka ir džiugina buto gyventojus.