Kuo Skiriasi Faneruotos Durys Nuo Laminuotų?

Įrenginėdami namus žmonės nori interjero detalių iš medienos, tačiau visi žinome, kad medienos gaminiai yra ne visiems prieinami savo kaina. Todėl daugelis ieško ekonomiškų variantų, tokių kaip iš laminato ar faneros pagamintų durų. Tokie gaminiai yra ne tik ženkliai pigesni, bet ir suteikia norimą medžio efektą interjere. Tiek iš laminato, tiek iš faneros pagamintos durys turi savo privalumų ir trūkumų. Abi medžiagos pasižymi plačia dizaino pasirinkimo galimybe, tačiau reikia atsižvelgti į durų patvarumą, priežiūrą ir kainą. Taigi, kuo skiriasi laminuotos ir faneruotos durys?

Laminuotų ir faneruotų durų skirtumai:

Sudėtis:

Laminuotos durys gaminamos spaudžiant kartu plokščius popierius ir dervas, einančias per durų paviršių. Tokios durys neturi tarpinės erdvės vandeniui laikyti. Laminatas yra dirbtinė medžiaga, todėl ant durų paviršiaus galima sukurti dekoratyvinius raštus ir pasirinkti įvairias spalvas. Be to, tokios medžiagos durys pasižymi ilgaamžiškumu, todėl užtikrina ilgą tarnavimo laiką. Fanera yra plonas kietmedžio sluoksnis, užklijuotas ant paviršiaus klijais, kad būtų sukurtas medžio efektas.

Įvairovė:

Kadangi fanera atrodo kaip mediena, jos išvaizda ir pojūtis imituoja medį, todėl durų išvaizda yra ribota. Laminatų tipai skiriasi, todėl jie gali būti tekstūruoti, blizgūs ar matiniai. Be to, jie būna įvairių spalvų ir atspalvių. Medžio ar akmens efektą gali imituoti tekstūruoti laminatai.

Priežiūra:

Laminuotos durys yra patvarios ir lengvai prižiūrimos, nes pasižymi įbrėžimams ir dėmėms atspariomis savybėmis. Jos taip pat yra atsparios vandeniui, puvimui ir išlieka geros būklės labai ilgai. Faneruotos durys reikalauja šiek tiek priežiūros, nes jas reikia laikas nuo laiko šlifuoti. Tai daroma, kad jos atrodytų blizgios ir padidėtų ilgaamžiškumas.

Estetika:

Laminuotos durys yra įvairių spalvų, dizaino ir tekstūros, todėl pasirinkimo galimybės yra labai plačios. Faneros yra pagamintos iš medžio, todėl grakštumo ir elegancijos požiūriu išlieka kaip medis. Tai taip pat praturtina namo interjerą medžio efektu, tačiau spalvų pasirinkimas, palyginti su laminato durimis, yra ribotas.

Kaina:

Laminuotos durys yra ekonomiškesnės medžiagos nei faneruotos durys. Dėl šios priežasties jos yra ir pigesnės. Faneruotos durys yra brangesnės, nes aukštos kokybės mediena kainuoja brangiau. Faneruotų durų kokybė taip pat priklauso nuo naudojamos medienos rūšies, o tai atsiliepia ir kainai.