Kaip Išnaikinti Cistas?

Cistos yra į maišelį panašios struktūros dariniai, paprastai užpildyti skysta ar pusiau kieta medžiaga. Jos gali būti įvairių dydžių: nuo mikroskopinių iki labai didelių. Dauguma cistų yra gerybinės, tačiau kai kurios cistos gali būti ir vėžinės kilmės. Jos nėra normalios audinio dalys, kuriuose atsiranda, nes turi atskirą membraną ir yra atskirtos nuo netoliese esančių audinių. Cistos gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, ant arba po oda bei organuose. Jos gali pasirodyti kaip guzas ant jūsų odos, taip pat gali atrodyti kaip mažas gumbas, jei auga tiesiai po oda. Kai kurios cistos auga giliai jūsų kūno viduje, organuose, kur jūs jų nejaučiate, tačiau jos gali sukelti arba būti susijusios su kitais simptomais. Cistos paprastai auga lėtai ir turi lygų paviršių, be to dauguma cistų nėra skausmingos. Paprastai jos nesukelia rimtų problemų, nebent užauga labai didelės prie nervų, kraujagyslių arba kitose jautriose vietoje, galinčiose turėti įtakos organo funkcijai. Cistos susidaro dėl skirtingų priežasčių: jas gali sukelti infekcijos, paveldimos ligos, genetika, lėtinis uždegimas ar užsikimšimai kanaluose.

Cistų naikinimo būdai:

Kai kurie žmonės prieš kreipdamiesi į gydytoją bando cistas išnaikinti patys. Turite įsidėmėti, kad galite bandyti tik tokius cistų naikinimo metodus, kurie nepakenktų labiau. Būtinai pasitarkite su gydytoju, jei cista vargina jus estetiškai, užsikrečia, sukelia skausmą arba sparčiai auga jos dydis. Greičiausias ir veiksmingiausias cistų naikinimo būdas – tai kreipimasis į gydytoją. Gydytojas atlieka reikalingus tyrimus, išsiaiškina cistų kilmę ir skiria reikalingą ir patį veiksmingiausią gydymą. Cistos gali būti naikinamos tokiais būdais:

  • Skysčių ir kitų medžiagų nusausinimas iš cistos adatos pagalba;
  • Skiriant veiksmingus vaistus, pvz., kortikosteroidų injekcijas, siekiant sumažinti cistos uždegimą;
  • Chirurginis cistos pašalinimas, kuris gali būti atliktas, jei drenavimas neveikia arba jei turite vidinę cistą, kurią sunku pasiekti ir kurią reikia gydyti.

Naminiai metodai, padėsiantys sumažinti cistas:

Taip pat yra keletas naminių metodų, kurie gali padėti išnaikinti cistas, jei jos yra po oda arba ant odos, nes vidiniuose organuose esančių cistų greičiausiai patiems išnaikinti nepavyks. Jūs galite pabandyti šiuos metodus:

  • Karštas kompresas:

Paprastai šiluma yra labiausiai rekomenduojama ir efektyviausia priemonė cistoms nusausinti ar susitraukti. Šiluma gali sumažinti skysčio kiekį cistos viduje. Esant skysčiu užpildytoms epidermoidinėms (poodinėms arba ant odos esančioms) cistoms šiluma gali padėti skysčiui greičiau nutekėti į limfinę sistemą. Ši sistema padeda palaikyti skysčių balansą organizme ir atlieka apsaugos nuo infekcijų vaidmenį. Jei norite išbandyti šį metodą, jums reikia pašildyti švarų vandenį (tik neužvirkite), tada palaukite, kol vanduo atvės iki toleruotinos, bet karštos temperatūros, kad galėtų liestis su oda. Sudrėkinkite švarų vatos tamponėlį vandenyje ir uždėkite ant cistos 20 – 30 minučių. Kartokite kelis kartus kiekvieną dieną.

  • Ricinos aliejus:

Tyrimai rodo, kad ricinos aliejus yra antimikrobinis. Jis ypač veiksmingas naikindamas odoje gyvenančias bakterijas, kurios gali sukelti spuogus ir cistas. Svarbiausia naudoti gryną ricinos aliejų: užlašinkite vieną lašą ricinos aliejaus ant piršto ir užtepkite ant cistos.

  • Obuolių sidro actas:

Tai dar viena natūrali priemonė, kuri gali ribotai padėti išnaikinti kai kurias cistas. Nėra tyrimų, įrodančių, kad obuolių sidro actas mažina cistas arba jas pašalina, tačiau, kaip ir arbatmedžių aliejus, obuolių sidro actas yra visapusiškai antimikrobinis. Taip yra dėl acto rūgšties. Įsidėmėkite, labai svarbu jį praskiesti prieš tepant ant odos. Jei norite naudoti šį metodą, turite lygiomis dalimis sumaišyti vandenį ir obuolių sidro actą ir šiuo skiediniu tepti tiesiai ant cistos kelis kartus per dieną.

  • Alijošius:

Tyrimai rodo, kad alijošius turi priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių, todėl gali padėti sumažinti cistų skausmą ir dirginimą. Alijošius taip pat gali padėti sumažinti bakterijų ar kitų patogenų sukeltų cistų atsiradimą arba atsikratyti jų. Svarbiausia naudoti gryną alijošių ir jo produktus.

  • Ciberžolė:

Turėkite omenyje, kad ciberžolė nėra vaistas nuo cistų. Nors vien ciberžolė nepadės cistos atsikratyti, prieskonis turi gerai žinomų priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti gijimo procesui. Turite žinoti, kad kai kuriems žmonėms ciberžolė gali sukelti odos reakcijas, todėl prieš tepdami ją tiesiai ant cistos, išbandykite ant kito nedidelio odos ploto.

  • Arbatmedžio aliejus:

Arbatmedžio aliejus turi antimikrobinį poveikį, o tai reiškia, kad jis naikina bakterijas, virusus, grybelius ir kitus patogenus. Nors jis nėra toks stiprus ar veiksmingas kaip sintetiniai junginiai, tačiau gali padėti atlikti antibakterinę funkciją. Kai kurias cistas sukelia įaugę plaukai, kai plaukų folikulai netinkamai auga, todėl užsikrečia riebalinė liauka. Tokiu būdu susidaro pūlinga kišenė, kuri vadinama riebaline cista. Arbatmedžio aliejus, kaip antimikrobinis preparatas, gali padėti sunaikinti bakterines infekcijas, kurias sukelia įaugę plaukai. Tačiau mažai tikėtina, kad arbatmedžio aliejus padės susidoroti su visų tipų cistomis. Jei norite naudoti šį metodą, jums reikia arbatmedžio eterinį aliejų praskiesti švariame, šiltame ar karštame vandenyje. Skiedimo santykis yra nuo dviejų iki trijų lašų 10 ml vandens. Užtepkite mišinį tiesiai ant cistos kelis kartus per dieną švariu vatos tamponėliu.