Pastojimas gali atrodyti gana mistiškas ir tuo pačiu magiškas procesas kiekvienai moteriai, o gal net ir vyrui, ypač jei vaikelis yra ilgai planuotas ir lauktas. Visgi, ne visada pavyksta greitai pastoti, o pastojus apie nėštumą sužinosite tik po kurio laiko. Galbūt jums kyla klausimas, kiek praeina laiko po lytinio akto, kol moteris pastoja, taigi, pabandykime atsakyti į jūsų klausimą.
Per Kiek Laiko Moteris Gali Pastoti Po Lytinio Akto?
Per kiek laiko pastojama?
Trumpai tariant apvaisinimas, kai kiaušinėlis apvaisinamas spermatozoidu, gali įvykti praėjus trims minutėms po lytinio akto ir gali užtrukti iki penkių dienų. Implantacija, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės, įvyksta praėjus 5 – 10 dienų po apvaisinimo. Taigi, tai reiškia, kad pastoti galima nuo 5 iki 15 dienų po lytinio akto.
Apvaisinimas:
Kiaušinėlio apvaisinimas įvyksta, kai kiaušialąstė ir spermatozoidas susitinka kiaušintakyje, o kad tai įvyktų, moteris turi būti savo vaisingame cikle. Vaisingos dienos yra tada, kai artėjama prie ovuliacijos, o tiksliau 4 dienos iki ovuliacijos ir 2 dienos po jos (iš viso septynios dienos). Didžiausia tikimybė pastoti yra per pačią ovuliaciją, kai iš kiaušidės išsiskiria kiaušinėlis, kuris gali būti apvaisintas tik nuo 12 iki 24 valandų nuo jo išleidimo. Bet koks nesaugus seksas gali palikti pakankamai spermos laukti ir pasiruošti apvaisinti. Kitaip tariant, jūs galite pastoti po lytinių santykių, likus beveik savaitei iki ovuliacijos, jei sveiki spermatozoidai jau yra savo galutinėje paskirties vietoje. Kita vertus, pastojimas gali įvykti labai greitai po sekso. Ekspertai teigia, kad spermatozoidai gali pereiti gimdą ir kiaušintakius, kad pasiektų kiaušialąstę, praėjus vos 30 minučių po ejakuliacijos.
Implantacija:
Implantacija vyksta po apvaisinimo, kai nauja zigota keliauja kiaušintakiu ir patiria didelius pokyčius: iš jos išsivysto morula, o vėliau – blastocista. Pasiekęs blastocistos stadiją, kiaušinėlis yra pasirengęs implantuotis į gimdos gleivinę ir toliau augti į embrioną. Implantacijos periodas yra būtinas norint pastoti, nes be jo blastocista suirs ir bus pašalinta kartu su likusia gimdos gleivinės dalimi menstruacijų metu. Kalbant apie šio periodo trukmę, implantacija paprastai įvyksta praėjus 5 – 10 dienų po kiaušinėlio apvaisinimo.
Simptomų pradžia:
Kai implantuotas embrionas pradeda gaminti nėštumo hormonus, gali prasidėti nėštumo simptomai.
Pirmieji nėštumo simptomai yra šie:
- Praleistos mėnesinės: jei mėnesinės vėluoja, tai reiškia, kad galite būti nėščia. Augančio embriono gaminami hormonai signalizuoja smegenims išlaikyti gimdos gleivinę.
- Krūtinės pokyčiai: jūsų krūtys gali būti jautrios arba patinusios, dėl hormoninių pokyčių liečiant jas gali skaudėti. Gali būti, kad dėl skausmo negalėsite miegoti ant vieno ar kito šono.
- Rytinis pykinimas: nors šis simptomas paprastai prasideda praėjus mėnesiui po implantacijos, kai kurioms moterims jis gali prasidėti ir anksčiau. Jūs galite patirti pykinimą su vėmimu arba be jo.
- Dažnos kelionės į tualetą: nėštumo metu jūsų inkstai pervargsta, nes jiems reikia apdoroti papildomus skysčius dėl padidėjusio kraujo tūrio, o tai reiškia padidėjusį šlapinimosi dažnį.
- Nuovargis: ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu galite jausti didelį nuovargį, o dėl to kalti hormonai. Pirmiausia, hormonas progesteronas gali jus ypač išsekinti.
Kada reikia atlikti nėštumo testą?
Jei jaučiate šiuos simptomus arba manote, kad galite būti nėščia, vertėtų atlikti nėštumo testą namuose. Namų nėštumo testai ieško žmogaus chorioninio gonadotropino (hCG) jūsų šlapime, kuris susidaro po kiaušialąstės implantacijos. Jo lygis aptinkamas tik po 6 – 14 dienų po apvaisinimo, o patikimiausi rezultatai bus rodomi tą dieną, kai mėnesinės buvo praleistos. Vykdykite visas nėštumo testo instrukcijas ir pasitarkite su gydytoju, jei rezultatas yra teigiamas. O jei nėštumo testo rezultatas yra neigiamas, bet mėnesinės neprasideda, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją ir paimti kraują, kad būtų galima nustatyti žemesnį nėštumo hormono hCG kiekį.