Kaip Užhipnotizuoti Kitą Žmogų?

Hipnozė yra į transą panaši būsena, kuriai būdingas intensyvus įtaigumas, suaktyvėjusi vaizduotė ir protinis aiškumas bei reguliavimas. Kiekvienas iš mūsų kasdien naudojasi arba susiduria su tam tikra hipnozės forma, nesvarbu, ar tai suvokiame, ar ne. Mus nuolat hipnotizuoja rinkodara ir reklama, televizija ir net filmai. Pasąmonė veikia kaip milžiniška kempinė, sugerianti viską, kas vyksta aplinkui. Kai išmoksite užhipnotizuoti ką nors ir pasiekti jo pasąmonę, sukeldami hipnotizuojančią būseną, galite pateikti pasiūlymų, kurie gali teigiamai pakeisti to žmogaus gyvenimą. Pavyzdžiui, kai žinote, kaip hipnozė gali būti naudojama norint padėti numesti svorio, mesti rūkyti arba atkurti pasitikėjimą savimi. Į transą panaši hipnozės būsena yra panaši į sapnavimą, arba tą jausmą, kurį patiriate, kai pasiklystate mintyse arba visiškai įsigilinate į tai, ką mylite. Pavyzdžiui, kiekvieną kartą, kai pasineriama į filmą ar tuščiu žvilgsniu žiūrima pro langą.

Kaip veikia hipnozė?

Hipnozė yra procesas, kuris naudoja galingą pasąmonę ir proto bei kūno ryšį. Tai pakitusi sąmonės būsena, kai žmogus turi didesnį dėmesį ir sąmoningumą, todėl kai pasineriama į hipnozę, vaizduotės pasaulis tampa tikras. Vieninteliai apribojimai, kuriuos turite, yra jūsų pačių mintyse. Jei nuspręsite išsivaduoti iš savo įprastų modelių hipnozės metu, galėsite tuos pokyčius įnešti į savo kasdienį gyvenimą. Nauji nerviniai keliai smegenyse sukuriami keičiantis elgesiui, aplinkai ir procesams. Kai patiriate hipnozę, jūs iš esmės perjungiate tuos nervinius kelius. Kai atsipalaiduojate į hipnotizuojančią būseną, jūsų protas tampa įtaigus, tada galite rasti pagrindinę problemų priežastį ir perrašyti istorijas, kurias sukūrėte apie tam tikrus praeities įvykius. Praktikuodami hipnozę treniruojate savo protą paleisti neigiamas mintis. Kuo labiau treniruosite savo mintis sutelkti dėmesį į dabartį ir pozityvą, tuo būsite laimingesni ir ramesni. Kai sugebėsite persigalvoti, galėsite pakeisti ir savo gyvenimą, nes abu daro įtaką vienas kitam vienu metu.

5 žingsniai, kaip užhipnotizuoti ką nors:

Ryšio kūrimas:

Pirmoji sesijos dalis, taip pat žinoma kaip preambulė, turėtų būti sutelkta į santykių kūrimą. Tai yra seanso dalis, kuri suteikia darbo foną arba kontekstą. Tai gali apimti klausimų uždavimą, kad iš tikrųjų suprastumėte, ko klientas tikisi pasiekti. Taip pat naudinga įgyti įžvalgų apie klientų vartojamus žodžius ir frazes, kad sesijos metu galėtumėte vartoti jų kalbą. Šis etapas – tai „kliento paruošimu sėkmei“, pavyzdžiui, jei seansas būtų pagrįstas kliūčių įveikimu, ši dalis gali gilintis į kliūtį, kurią bandoma įveikti, arba priežastį, dėl kurios bandoma ją įveikti. Taip pat svarbu užmegzti ryšį prieš prasidedant pačiai sesijai, todėl skirkite kelias akimirkas susėsti su kuo nors ir peržvelgti kliento istoriją ar problemą. Tokiu būdu galėsite lengviau su jais jaustis, o tai padės per hipnotizuojančią indukciją.

Hipnotizuojanti indukcija ir gilinimasis:

Hipnotizuoti ką nors iš tikrųjų reiškia tiesiog padėti tam žmogui atsipalaiduoti. Tokiu būdu padidėja dėmesys ir susikaupimas, be jokių kitų blaškymosi veiksnių, kurie užvaldytų protą. Šis etapas yra skirtas pritraukti kažkieno dėmesį ir sukelti transą. Tai galite padaryti įvairiais būdais, bet geriausia vieta pradėti – tiesiog paklausti, ar jie norėtų užsiimti hipnoze. Tai yra tiesiog prašymas leidimo. Kai jie sutinka atlikti hipnozę, galite pradėti procesą: paprašykite kliento užsimerkti ir kelioms akimirkoms pakelti akis. Kai jie tai padarys, pastebėsite, kad jų akys pradeda mirgėti po akių vokais. Tai padės jūsų klientui atsipalaiduoti ir pereiti į transo būseną, panašią į greito akių judesio miego stadiją, kuriai būdingi ryškūs sapnai, susiję su padidėjusia smegenų veikla. Nuo šio taško į priekį sutelkite dėmesį į transo gilinimą. Svarbu apeiti kritišką psichinį pokalbį, kad atkreiptumėte dėmesį, tada galėsite toliau gilinti transą.

Transo pagilinimui gali padėti atpalaiduojančių frazių kartojimas, pvz.: „tu dabar vis giliau ir giliau eini į šį gražų raminantį atsipalaidavimą“ arba „kiekvienas girdimas garsas verčia jus pasinerti vis giliau ir giliau į šią ramią atsipalaidavimo būseną“. Šią dalį reikia kartoti sklandžiu ir melodingu balsu, labai lėtai, kad atsipalaiduotų. Jūsų balsas taip pat turėtų turėti ritmą ir rimą, nes bandote užliūliuoti ką nors į hipnotizuojantį transą. Kad klientas pasinėrė į transą, gali byloti tokie ženklai, pvz.: akių ašarojimas, veido odos spalvos pokyčiai, kvėpavimo ritmo pokyčiai, nedideli rankų, pėdų ir kojų trūkčiojimai, rijimo judesių sulėtėjimas, galvos nusvirimas, mirgančios akys, nevalingi kūno ar lūpų mikrojudesiai ir lūpų laižymas.

Hipnotizuojantys vaizdai:

Tai proceso dalis, kuri sutelkia dėmesį į nagrinėjamą problemą. Čia galite naudoti hipnotizuojančius vaizdus ar metaforas, taip pat galite naudoti tiesioginius pasiūlymus ar hipnotizuojančias istorijas, kad „sužadintumėte vaizduotę“. Jūsų vaizduotė yra galingiausias jūsų turimas įrankis, o mokėjimas ją panaudoti su hipnoze yra labai galingas. Šis žingsnis yra skirtas paskatinti pasąmonę atskleisti nesąmoningus blokus ir ribojančius įsitikinimus. Tai dar vadinama „pasiūlymo faze“. Tai, ką sakote šiuo metu, akivaizdžiai priklauso nuo to, kokia yra problema. Tarkime, kad dirbate siekdami pasitikėjimo savimi, todėl galite papasakoti istoriją, kurioje kas nors įsivaizduoja, kaip jaučiasi pasitikintis savimi. Taip pat galite pateikti keletą paprastų pasiūlymų, pvz., „esate savimi pasitikintis žmogus“ arba „jūsų pasitikėjimas kyla iš vidaus“.

Būsima būsena:

Po pagrindinės hipnozės dalies galite sutelkti dėmesį į būsimą norimą būseną. Paprašykite savo kliento įsivaizduoti tą galutinį rezultatą arba tikslą. Pasakykite jam, kad įsivaizduotų, kaip jie tai pasiekia. Per šią darbo dalį padedate kam nors įsivaizduoti save po kelių mėnesių, kai jau padarė norimus pakeitimus. Padėti kažkam įsivaizduoti tokią būsimą būseną iš tikrųjų gali padėti pamatyti, kaip jiems sekasi. Tai gali paskatinti pasąmonę pasiekti norimą rezultatą.

Pasiūlymų įterpimas:

Paskutinis, bet tikrai ne mažiau svarbus dalykas yra tas, kad turite pateikti pasiūlymų. Tai galite padaryti keliais būdais: pakartokite teigiamus pasiūlymus, pvz., „Jūsų protas sutelktas ir aiškus“. Taip pat galite pasakyti: „Šie pasiūlymai dabar yra visam laikui įterpti į jūsų pasąmonę, kur per ateinančias kelias dienas ir savaites jie stiprės ir stiprės“. Hipnozės seanso pabaiga užbaigia penkis hipnozės žingsnius, tai laikas švelniai susigrąžinti savo klientą. Atėjus laikui baigti seansą, turite užtikrinti, kad per greitai nesugrąžintumėte savo kliento ar savęs į pabudimo būseną, todėl atlikite tai lėtai ir palaipsniui. Pradėkite lėtai informuodami savo klientą apie savo aplinką, naudodami žodines užuominas ir leiskite jiems žinoti, kad jie atgauna visą sąmonę. Tai galite padaryti naudodami tokias frazes kaip, pvz.: „Aš suskaičiuosiu iki penkių, o kai pasieksiu penkis, vėl būsite visiškai pabudę“. Jei galite ir jūsų klientas nori, aptarkite su juo, kaip jis jautėsi sesijos metu, nes jų atsiliepimai leis jums tobulėti ir kitą kartą suteikti geresnę patirtį. Paklauskite jų, kaip jie jautėsi, kai buvo užhipnotizuoti, ar jie jautė kokių nors traukimų atgal į pabudimo būseną, ko jūs nežinojote, ir ką jie patyrė užsiėmimo metu.