Mistiniai Filmai Paremti Tikrais Faktais

Filmai dažnai įkvėpimo semiasi iš realaus gyvenimo, o tikros paslaptys ir neišspręsti nusikaltimai padėjo sukurti intriguojančių siužetų filmus. Mistiniai filmai, o ypač paremti tikrais faktais, žavi jau vien tuo faktu, kad realiame gyvenime iš tikrųjų tai įvyko. Nusikaltimų istorijos ir paslaptys gali būti ir žavios, ir varginančios, nes mus dominančios istorijos dažnai būna kupinos vingių ir klaidingų užuominų. Kartais tokie filmai būna susiję su dingimais, keistomis būtybėmis ar antgamtiniais dalykais. Dėl šios priežasties tokie filmai tampa dar įdomesniais, nes žmones visada domino dalykai, kurių jie negali paaiškinti. Galų gale mistiniai filmai yra įkalčių išsiaiškinimo procesas ir atradimų jaudulys. Čia yra 10 geriausių filmų, pagrįstų tikrojo gyvenimo paslaptimis ir nusikaltimais, sąrašas.

Mistiniai filmai:

1. “Čikagos septyneto teismas” – „The Trial of the Chicago 7“ (2020 m.):

Tai yra politinė drama apie vykusį karą, tada vykusias riaušes ir po to vykusį teismą. Aštuoni žmonės buvo apkaltinti sąmokslu kurstyti riaušes per 1968 m. demokratų nacionalinį suvažiavimą Čikagoje, tačiau teismas greitai tapo Čikagos septynetu.

2. “Nukentėję” – “The Afflicted” (2011 m.):

Theresa Knorr galiausiai buvo suimta ir apkaltinta už dviejų iš šešių savo vaikų nužudymą po to, kai daugelį metų tvirkino juos visus. Prievarta apėmė nuolatinį mušimą, ginklo laikymą prie galvų ir priverstinį dukterų maitinimą.

3. “3096 dienos” – “3096 Days” (2013 m.):

“3096 dienos” yra sukurtas remiantis Natascha Kampusch to paties pavadinimo memuarais. 1998 m. Natascha buvo pagrobta būdama 10 metų, kai ji ėjo į mokyklą, ir aštuonerius metus buvo laikoma nelaisvėje rūsyje. Galiausiai jai pavyko pabėgti 2006 m.

4. “Klyksmas” – “Scream” (1996 m.):

„Klyksmą“ įkvėpė Danielis Haroldas Rollingas, dar žinomas kaip Geinsvilio skerdikas. 1990 m. jis nužudė penkis koledžo studentus per keturias dienas Geinsvilyje, Floridoje. Vienai moteriai jis net nupjovė galvą ir pastatė ją ant lentynos.

5. “Karla” (2006 m.):

Susituokusi pora Karla Homolka ir Paulas Bernardo pagrobė, kankino ir prievartavo mažiausiai tris moteris, kurias ištisas dienas laikė savo namuose, kol jas nužudė. Karla netgi dalyvavo apsvaiginant narkotikais savo 15-metę seserį ir filmuojant Paulą, kai jis ją seksualiai prievartavo. Abu buvo apkaltinti ir nuteisti.

6. “Sensacija” – „Spotlight“ (2015 m.):

„Sensacija“ remiasi Boston Globe naujienų komanda, kuri 2002 m. iškėlė katalikų prievartos prieš vaikus skandalą. Seksualiniu išnaudojimu ir netinkamu elgesiu kaltinami kunigai buvo sistemingai šalinami, bet jiems buvo leidžiama dirbti kitose parapijose. Tai filmas, sukrėtęs visą Katalikų bažnyčios bendruomenę.

7. “Žmogaus drugio pranašystės” – “Mothman Prophecies” (2002 m.):

Džonas Kleinas (akt. Richard Gere) yra žurnalistas, kurio gyvenimas tampa nevaldomas po to, kai jo žmona pateko į automobilio avariją, bandydama išvengti paslaptingos skraidančios būtybės. Po kurio laiko ji miršta nuo smegenų auglio, o Džonas randa to padaro piešinius iš avarijos ir tampa jo apsėstas. Šis filmas sukurtas remiantis 1975 m. išleista to paties pavadinimo knyga, kurio įvykiai buvo pagrįsti tikrais įvykiais.

8. “Subjektas” – “The entity” (1982 m.):

Tai yra šiurpinantis filmas apie moterį, kurią seksualiai prievartauja nematoma būtybė. Aktorė Barbara Hershey vaidina Carlą Moran, vienišą motiną, gyvenančią Los Andžele su trimis vaikais. Vieną naktį Carlą užpuola neregėtos jėgos. Galiausiai Carla susipažįsta su parapsichologų komanda, kuri sutinka padėti išlaisvinti jos namus nuo būtybės, o tai sukelia siaubingą susidūrimą. Įvykiai pagrįsti tikra 1974 m. Doris Bither, moters, kuri teigė, kad ją seksualiai prievartavo nematoma būtybė, byla.

9. “Visi geri dalykai” – “All good things” (2010 m.):

Filmas paremtas kaltinamuoju žudiku Robertu Durstu – nekilnojamojo turto magnatu, kuris įtariamas nužudęs savo žmoną, draugą ir kaimyną. Katie nori visam laikui pasitraukti iš santuokos ir Marksų šeimos, bet dingsta pagrasinusi atskleisti finansines paslaptis. Prie Markso bėdų prisideda tai, kad draugas ir kaimynas netrukus miršta. Pamatęs filmą Durstas buvo priverstas susisiekti su režisieriumi Andrew Jarecki ir pateikti savo istorijos versiją.

10. “Iš pragaro” – “From Hell” (2001 m.):

„Iš pragaro“ – paslaptingas siaubo filmas, kurį režisavo broliai Hughes. Johnny Deppas vaidina Fredericką Abberline’ą, tikrąjį Skerdiko žmogžudysčių tyrėją, kuris dažnai pasikliauja psichinėmis vizijomis, kad išspręstų atvejus. Filmas savo ruožtu atkreipia dėmesį į istorinę bylą su įtariamaisiais nuo masonų iki karališkosios šeimos narių. Filmas „Iš pragaro“ iš dalies paremtas Alan Moore ir Eddie Campbell to paties pavadinimo grafiniu romanu.