Kaip Žaisti UNO?

Jei ieškote smagaus kortų žaidimo, kurį galėtumėte žaisti su draugais, pabandykite UNO! Kiekvienas žaidėjas gauna po 7 UNO kortas. Žaidimo esmė – tarp savo turimų kortų rasti tokią, kuri sutampa su ant stalo padėta korta. Pirmasis žaidėjas, atsikratęs visų savo kortų, laimi žaidimą. Žaidimas tęsiasi tol, kol vienas asmuo surenka 500 taškų. Kai jau puikiai įvaldote UNO, pabandykite keisti žaidimo variantus.

1 Metodas. Žaiskite Standartinį UNO Žaidimą

Sumaišykite kortas ir kiekvienam žaidėjui padalinkite po 7 kortas.

Visas 108 UNO kortas sumaišykite. Tada išdalinkite po 7 kortas kiekvienam norinčiam žaisti. Žaidėjai kortas turi laikyti taip, kad kiti jų nematytų.

UNO gali žaisti 2–10 žaidėjų. Žaidėjai turi būti ne jaunesni nei 7 metų.

Likusias UNO kortas padėkite stalo viduryje.

Laikykite kortas užverstas, nes iš šios krūvos žaidėjai prireikus ims kortas.

Norėdami pradėti žaidimą, atverskite viršutinę kortą iš bendros kortų krūvos.

Padėkite tą atverstą kortą šalia bendros kortų krūvos. Šią kortą naudosite pradėdami žaidimą.

Tarp savo kortų raskite tokią kortą, kuri sutaptų su atversta korta – spalva, skaičiumi ar simboliu.

Žaidėjas padeda kortą, jei ji sutampa su atverstos kortos spalva, skaičiumi ar simboliu. Savo kortą (atverstą) žaidėjas deda ant atverstos kortos. Tada kitas žaidėjas tarp savo turimų kortų ieško atitinkamos kortos.

Pavyzdžiui, jei viršutinė korta yra raudona su skaičiumi 8, žaidėjas gali dėti bet kokią raudoną kortą ar bet kokios spalvos kortą, kurios skaičius yra 8.

Žaidimas paprastai žaidžiamas pagal laikrodžio rodyklę. 

Patarimas:

Jei žaidėjas turi „Wild“ kortą, jis gali ją panaudoti bet kuriuo metu.

Ištraukite kortą iš bendros krūvos, jei su turimomis kortomis negalite žaisti toliau.

Jei atėjo jūsų eilė ir jūs neturite kortos su reikiama spalva, skaičiumi ar simboliu, paimkite kortą iš bendros kortų krūvos. Galite iškart žaisti su šia korta, jei ji atitinka kurį nors ant stalo esančios kortos aspektą. Jei ką tik ištraukta korta neatitinka atversto kortos, ėjimas priklauso kitam žaidėjui.

Atkreipkite dėmesį į veiksmų kortas.

Be pagrindinių UNO kortų, kuriose nurodyti skaičiai, kaladėje taip pat yra 3 veiksmų kortos. Jei turite „Wild“ kortą, galite rinktis kito žaidimo spalvą. Jei turite „Draw 2“ kortą, tai šalia jūsų esantis žaidėjas turi pasiimti 2 kortas ir jo eilė praleidžiama. Jei turite „Reverse“ kortą, galite pakeisti žaidimo kryptį.

„Reverse“ kortoje pavaizduotos 2 rodyklės, einančios priešinga kryptimi.

„Skip“ korta, kurioje pavaizduotas apskritimas, perbrauktas brūkšniu, reiškia, kad turėsite praleisti ėjimą.

Ar žinojote? Žaidimas su „Wild Draw 4“ korta yra panašus į standartinę „Wild“ kortos reikšmę, skirtumas tik toks, kad žaidėjas turės traukti keturias kortas ir praleisti savo ėjimą.

Sušukite UNO, jei jums liko tik 1 korta.

Žaiskite tol, kol vieno žaidėjo rankoje liks tik 1 korta. Tuo metu žaidėjas turi sušukti UNO, priešingu atveju, jis gaus nuobaudą.

Jei kas nors pamiršta pasakyti UNO, jam skiriamos dvi nuobaudos. Jei niekas nepastebi, kad žaidėjas nepasakė UNO, nuobaudos nėra.

Žaiskite ir su paskutine turima korta.

Pasirinkę vieną kortą (ir sušukę UNO), palaukite, kol visi žaidėjai sužais ir ateis jūsų eilė. Jei galėsite panaudoti paskutinę turimą kortą, būsite žaidimo nugalėtojas!  Jei negalite panaudoti paskutinės turimos kortos, ištraukite kitą kortą ir tęskite žaidimą.

Jei turite, pasistenkite išsaugoti „Wild“ kortą – pasilikite ją paskutiniam ėjimui. Tokiu būdu tikrai žinosite, kad galite lengviau laimėti žaidimą!

Susumuokite kiekvienam žaidėjui likusių kortų skaičius. Stebėkite kiekvieno turo taškus ir žaiskite tol, kol žmogus surinks 500 taškų – jis bus žaidimo nugalėtojas.

Taškai:

20 taškų už kiekvieną „Draw 2“, „Reverse“ arba „Skip“ kortą.

50 taškų už „Wild“ ir „Wild Draw 4“ kortas.

Skaičiai, nurodyti ant kortos, atitinka jų vertę (pavyzdžiui, korta su skaičiumi 8 prilygsta 8 taškams).

Taip pat galite skaičiuoti kortų reikšmes po kiekvieno turo – laimės tas žaidėjas, kuris pasieks  100 taškų. Tiesa, tai nėra numatyta oficialiose žaidimo taisyklėse.

2 Metodas. Išbandykite Paprastesnius Žaidimo Variantus

Žaiskite UNO internete arba specialioje žaidimų platformoje.

Nesijaudinkite, jei nerandate pažįstamų žmonių, kurie norėtų su jumis žaisti! Tokių bendraminčių galite lengvai rasti internete. Galima įsigyti ir tokią UNO žaidimo versiją, kurią bus galima žaisti savo kompiuteryje ar žaidimų sistemoje, pvz., per „PS4“ ar „Xbox One“.

Jūs netgi galite individualizuoti taisykles, kad sukurtumėte visiškai unikalius UNO žaidimus.

Žaiskite dvigubomis kortomis, kad žaidimas baigtųsi greičiau.

Norint paspartinti UNO žaidimą, kiekvienas žaidėjas turi padėti po dvi tinkamas kortas, o ne po vieną. Tai reiškia, kad visi žaidėjai greičiau praras savo kortas.

Pavyzdžiui, jei ant stalo yra geltona 3, žaidėjas gali padėti geltoną 7 ir raudoną 3.

Jei nenorite, kad žaidimas baigtųsi greičiau, galite leisti žaidėjams prireikus traukti po 2 kortas iš bendros kortų krūvos. 

Patarimas:

kadangi į žaidimą bus įtraukta daugiau kortų, apsvarstykite galimybę laimėtoju skelbti tą žaidėją, kuris surinks 1000 taškų, o ne 500 taškų.

Adaptuokite savo „Wild“ kortas.

Jei žaidžiate su naujesne UNO kortų kalade, tikriausiai matysite 3 pritaikomas „Wild“ korteles. Norėdami žaisti su šiomis tuščiomis „Wild“ kortomis, nustatykite savo taisykles, su kuriomis visi žaidėjai sutinka

Pavyzdžiui, pritaikoma taisyklė gali būti:

Kiekvienas žaidėjas turi ištraukti 2 kortas.

Kitas žaidėjas turi dainuoti dainą arba ištraukti kortą.

Apsikeiskite viena korta su žaidėju, esančiu šalia.

Jei gausite „Swap Hands“ kortą, apsikeiskite korta su kitu žaidėju.

Tai dar viena naujesnės UNO žaidimo versijos korta, kuri buvo įtraukta į UNO kortų kaladę. Žaiskite su „Swap Hands“ korta taip, kaip ir su  „Wild Card“, bet nuspręskite patys, su kuriuo žaidėju norėsite keistis kortomis. 

Pavyzdžiui, jei turite šią kortą, galite palaukti, kol žaidimas bus beveik baigtas ir apsikeisti ja su žaidėju, kuris turi mažiausiai kortų.