Nesikuria Benzininė Mašina – Pasukus Raktelį Nesuka Starterio

Kiekvieną kartą įlipę į automobilį, tikitės, kad jis užsives lengvai, tačiau kartais taip neatsitinka. Gali būti, kad starteris ima sukti, tačiau variklio nepaleidžia. O tada daugelis žmonių daro klaidą pakartotinai bandydami įjungti degimą. Tai darydami tik sukelsite daugiau problemų. Jei esate tokioje situacijoje, neturėtumėte panikuoti. Dauguma starterio problemų kyla nuspėjamose vietose, o diagnostiką lengva atlikti. Kai jūsų automobilis neužsiveda, tai gali būti dėl pažeistos kokios nors starterio dalies. Tai taip pat gali būti prasta elektros jungtis arba nepakankama galia. Taigi, išsiaiškinkime, kodėl pasukus raktelį starteris nesisuka.

Starterio gedimą gali sukelti įvairios priežastys:

1. Išsikrovęs akumuliatorius:

Jūsų automobilio akumuliatorius yra svarbus elektrinis komponentas, kuris kaupia energiją, reikalingą jūsų transporto priemonės veikimui. Jei yra išsikrovęs automobilio akumuliatorius, automobilis neužsiveda. Jei akumuliatorius yra išsikrovęs, apie tai galite suprasti iš šių aspektų:

  • Variklio sukimo metu negirdėti, kaip variklis apsiverčia;
  • Nematyti, kad įsijungtų prietaisų skydelio lemputės;
  • Sunku užvesti automobilį šaltą rytą;
  • Mirgantys arba neveikiantys priekiniai žibintai;
  • Stogo lemputė neįsijungia;
  • Jūsų automobilyje rodomas akumuliatoriaus simbolis, nurodantis apie akumuliatoriaus problemas.

2. Solenoidinis jungiklis (įjungimo relė) standus arba sugedęs:

Patikrinkite starterio solenoido (mažo cilindro starterio viršuje) arba starterio relės jungtis. Dauguma „Ford“ transporto priemonių naudoja nuotolinio paleidimo relę, o ne solenoidą. Teigiamas (raudonas) akumuliatoriaus laidas jungiamas tiesiogiai prie solenoido arba starterio relės. Jei sugenda solenoidas arba relė, automobilis neužsiveda.

3. Sugedo elektros jungtys:

Darant prielaidą, kad akumuliatorius yra sveikas ir visiškai įkrautas, bet variklis nesisuka, tai gali reikšti daugybę dalykų. Paprasčiausia tokio pobūdžio gedimo priežastis yra laisva arba korozijos pažeista elektros jungtis. Jei yra starterio variklio vidinių apvijų, blogų šepečių ar kitų elektros gedimų, starterio varikliui gali trūkti sukimo momento varikliui užvesti. Taip pat gali būti mechaninių problemų, pvz., sugedę guoliai starterio viduje arba dantys nebeįsikiša starteryje ar žiedinėje pavaroje.

4. Blogas akumuliatoriaus prijungimas:

Automobilis neužsiveda, jei jų akumuliatorių kabelių jungtys yra nuplėštos arba atsilaisvinusios. Kita tikėtina priežastis gali būti korozijos pažeistas akumuliatoriaus gnybtas, kuris blokuoja elektros srautą. Tokiu atveju pabandykite pasukti kabelių jungtis prie akumuliatoriaus gnybto. Jei jie juda, akumuliatoriaus gnybtai yra laisvi, todėl juos reikia priveržti. Tačiau, jei jie nėra palaidi, bet surūdiję ar nešvarūs, prieš prijungdami arba keisdami akumuliatoriaus gnybtus, juos nuvalykite. Nepamirškite laikytis visų saugumo reikalavimų.

5. Koroduoti akumuliatoriaus gnybtai:

Korozija aplink akumuliatoriaus gnybtus neleidžia elektrai tekėti. Tai dažna akumuliatoriaus ir starterio sistemos problema, kuriai nebuvo skirta daug dėmesio. Jei aplink vieną ar abu akumuliatoriaus gnybtus pastebėjote korozijos sluoksnį, nuvalykite juos kepimo sodos ir šilto vandens tirpalu.

6. Sugedęs generatorius:

Kitas elektros komponentas yra generatorius, atsakingas už elektros energijos paskirstymą automobiliui ir akumuliatoriaus įkrovimą. Jei jūsų automobilis neužsiveda, bet akumuliatorius veikia, greičiausiai turite blogą generatorių. Tai dar viena įkrovimo sistemos problema, pvz., išsikrovusi baterija, kuri neleidžia užvesti automobilio. Generatorius turi problemų, jei:

  • Elektrinis komponentas, pvz., stogo apšvietimas ar kiti vidaus žibintai, gali pradėti šviesti, o tada pritemti;
  • Gali užsidegti akumuliatoriaus simbolis arba patikrinimo variklio lemputė;
  • Jaučiate kažką degančio, nes generatorius veikia su diržais;
  • Susidūrėte su stereo sistemos išvesties problemomis.

7. Sugedęs saugiklis:

Automobilių saugikliai yra komponentai, apsaugantys jūsų automobilio ir bet kurios transporto priemonės elektros laidus. Ir jei saugiklis yra sugedęs arba yra sugadintos lydžios jungtys, jūsų automobilis neužsiveda. Pažeistas arba perdegęs saugiklis gali neleisti maitinimui pasiekti starterio relę, kuri reikalinga kibirkšties, uždegimo ir galios jūsų automobiliui pajudinti, sukūrimui. Ką galite padaryti dėl to? Pradėkite tikrindami automobilio savininko vadovą, kad surastumėte saugiklių dėžutę. Tada patikrinkite, ar nėra perdegęs saugiklis arba nepažeistas laidas.

8. Problemos su užvedimo jungikliu:

Užvedimo jungiklis perduoda energiją iš automobilio akumuliatoriaus į automobilio komponentus. Jei kyla problemų dėl jungiklio, starterio variklyje ar uždegimo sistemoje nėra energijos, tokiu atveju jūsų automobilis neužsiveda. Nors problemos dėl uždegimo jungiklio nėra dažniausia automobilio neužsivedimo priežastis, jis vis tiek gali sugesti. Jūsų transporto priemonė apie tai praneš tokiais ženklais:

  • Transporto priemonė neužsiveda;
  • Negirdėti jokio starterio variklio triukšmo;
  • Automobilio prietaisų skydelis gali mirgėti;
  • Prietaisų skydelio lemputės gali neužsidegti.